درباره ما

گروه هنری “حنانه” را جمعی از دختران دانشجو ،هنرمند و متعهد تشکیل داده است که به سرپرستی و رهبری خانم دکتر “شیوا کاتوزیان” و با هدف “تبلیغ دین اسلام از دیدگاه هنر”به پا خاسته اند.
گروه “حنانه” در راستای تحقق هدف والای خود شاخه “نماآهنگ ” و “سرود” را از گونه های مختلف هنر برگزیده است و روی این دو شاخه متمرکز شده است.
نماآهنگ که ترکیب دو جزء “نما” و “آهنگ” می باشد،عبارت است از تلفیقی از “نریشن” ،”حرکت” و “موسیقی” که موضوعی را به تصویر می کشد.این نوع از نمایش سبک ابداعی دکتر شیوا کاتوزیان بوده و برای اولین بار در جهان به کارگردانی ایشان و اجرای گروه حنانه که سرپرستی آن را خود ایشان به عهده دارند،به روی صحنه رفته است.
موضوعاتی که گروه حنانه در قالب نماآهنگ به تصویر می کشد،روایتی ملی یا مذهبی و یا بیان یک فلسفه عرفانی است.و این گروه تقریبا روی همه مناسبات مذهبی ،کار کرده است و برای همه مناسبات مذهبی کاری در حد توانایی خود و انشاالله مورد رضایت خداوند و اهل بیت طراحی و آماده کرده است.
خانم دکتر کاتوزیان از سال ۱۳۷۳ فعالیت خود را در زمینه تئاتر،سرود و نماآهنگ شروع کرده اند.همچنین گروه هنری “حنانه” فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ به طور جدی آغاز کرده است و با عنایت خداوند متعال هر ساله سعی بر آن دارد تا کارهای قبلی را پر مغز تر و زیباتر کرده و همچنین کارهای جدید نیز طراحی کند و به اجرا برساند.
• علت نام گذاری گروه به نام حنانه از سه موضوع نشات می گیرد:
حنان نام خداوند به معنی بسیار دلسوز می باشد.همچنین یکی از اسما حضرت فاطمه زهرا (س) است و نیز حنانه نام ستونی است در مدینه که پیامبر(ص) به آن تکیه می زدند و سخنرانی می فرمودند و زمانی که مسجد پیامبر ساخته شد و برای آن حضرت منبری تهیه گردید،این ستون به صدا در آمدو از پیامبر شِکوه کرد .مولانا در غزلی زیبا می فرماید:
بنواخت نور مصطفی آن اُستن حنانه را              کمتر زچوبی نیستی حنانه شو!حنانه شو!