شوق حضور در برج میلاد تهران برای دانش آموزان اجرا شد

نمایش «شوق حضور» به عنوان یکی از ویژه برنامه‌های خیمه‌ها و نجواها برج میلاد تهران از امروز 17 آبان ماه به مدت 4 روز برای دانش آموزان پایتخت در برج میلاد تهران اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی برج میلاد تهران، این نمایش که به کارگردانی شیوا کاتوزیان است، امسال چهاردهمین سال اجرای خود را در یادمان ملی ایرانیان تجربه می کند.
نمایش شوق حضور به نویسندگی زنده یاد منصوره فیلی است.این نمایش کاری از گروه هنری حنانه است که 14 سال به صورت پیاپی همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) روی صحنه می رود و امسال همزمان با اجرای برنامه خیمه ها و نجواها این نمایش ویژه دانش آموزان پایتخت به مدت 4 روز اجرا می شود.
نمایش «شوق حضور» روایتگر 10 تابلو از حماسه‌های ظهر عاشورا است که با حضور 40 بازیگر زن بر صحنه اجرا می‌شود. در این اثر پرده های مختلفی چون سلام، جنگ، شهادت حر، شهادت حضرت علی‌اکبر (ع)، شهادت حضرت قاسم (ع)، شهادت حضرت عباس (ع)، شهادت حضرت علی‌اصغر (ع)، نماز ظهر عاشورا، شهادت امام حسین (ع)، گفت‌وگوی حضرت زینب(س) در شام غریبان، شهادت حضرت رقیه(س) و در‌‌نهایت بارگاه یزید به تصویر کشیده می‌شود.
به گفته کاتوزیان کارگردان این نمایش، تماشاچی نمایش را در کنار موسیقی دنبال می کند و به نوعی موسیقی خود راوی قصه هست و روایت می‌کند. یعنی علاوه بر راوی‌، نریشن، بازی بازیگر‌ها بر صحنه، موسیقی روایتگر این قصه هست. به عنوان مثال اگر جایی جنگ، تشنگی، فراق به تصویر کشیده می‌شود همه این‌ها را موسیقی حکایت می‌کند.

مشاهده تصاویر این نمایش

ارسال نظر