کوکب نور

 

مدت زمان:20 دقیقه

موضوع:میلاد حضرت محمد(ص)

توضیح: صبح جمعه ۱۷ ربیع الاول سال عام الفیل آمنه دختر وهب کامل ترین انسان را به دنیا می آورد.محمد (ص) مردی که بعد از ۴۰ سال رسالت ابلاغ آخرین و کاملترین دین الهی را انجام می دهد. مردی که با آمدنش طاق کسرا به لرزه می افتد و فرو می ریزد که نشانه ای است از شروع فروپاشی حاکمان ظلم و جور. آتش کده های فارس که همیشه روشن بوده اند خاموش می شوند و بت های مکه سرنگون می گردند.محمد (ص) رسالتش را از ولادتش آغاز کرد.
آتشکده‏ هاى فارس که هزار سال بود خاموش نشده بود در آن شب خاموش گردید. و مؤبدان فارس در خواب دیدند شترانى سخت اسبان عربى ‏را یدک مى ‏کشند و از دجله عبور کرده و در بلاد آنها پراکنده ‏شدند ، و طاق کسرى از وسط شکست‏ خورد و رود دجله در آن‏ وارد شد. و در آن شب نورى از سمت‏ حجاز بر آمد و همچنان بسمت ‏مشرق رفت تا بدانجا رسید ، فرداى آن شب تخت هر پادشاهى ‏سرنگون گردید و خود آنها گنگ گشتند که در آنروز سخن‏ نمى ‏گفتند. دانش کاهنان ربوده شد و سحر جادوگران باطل گردید.
گروه هنری حنانه به کارگردانی شیوا کاتوزیان نمایش کوکب نور را به روی صحنه می برد. این نمایش روایتگر معجزات ولادت پیامبر (ص) و رسالت آن حضرت می باشد.
این نمایش  تا کنون در بسیاری از سازمان ها،وزارتخانه ها،محافل دولتی و رسمی و همچنین فرهنگسراها و بوستان ها-چه در تهران و چه در سایر شهر ها-  اجراهای متعدد داشته است. که با استقبال خوب مردم و مسئولین مواجه شده است.
جهت هماهنگی با گروه حنانه برای اجرای این نمایش در مراسم خود با  شماره های ۰۹۱۲۱۹۳۰۱۹۴ و ۰۹۱۲۴۷۰۴۷۹۸ تماس بگیرید.

 

 


منبع:گروه هنری حنانه